Ketten életüket vesztették tegnap és többen súlyosan megsebesültek a Tokió melletti Kavaszakiban, miután egy férfi késsel támadt egy buszmegállóban várakozókra.
Az MTI jelentése szerint a merénylet után a támadó öngyilkos lett. Az áldozatok többsége hat-hét éves diáklány volt, egy katolikus magániskola tanulói, akik éppen az iskolabuszra készültek felszállni. Egy tizenkét éves kislány és egy harmincas éveiben járó személy a kórházban halt bele sérüléseibe, ezen kívül tizenkét gyerek és három felnőtt sebesült meg. A rendőrök a helyszínen két kést is találtak. Japánban ritka az ilyen erőszakos bűncselekmény. Kilenc évvel ezelőtt volt hasonló, amikor iskola- és távolsági buszra várakozókat késeltek meg a főváros külterületén. Két évvel korábban Tokióban egy férfi teherautóval hajtott bele a gyalogosátkelőnél a tömegbe, három embert elgázolt, majd négyet halálra késelt. Donald Trump amerikai elnök, aki hétfőn, négynapos látogatása után hagyta el az országot, együttérzését fejezte ki.



