Újjáépítené a tulajdonos a leégett István-malmot

Kormányzati segítségre számít Békéscsaba

Krónika
  • 2019.05.23. - 02:30

Kormányzati segítségre számít Herczeg Tamás, Békéscsaba és térsége fideszes országgyűlési képviselője a kedden leégett István-malom esetleges felújítása esetén. Emellett szakértői bizottság felállítását tervezik, annak érdekében, hogy megállapítsák, mekkora kár keletkezett, illetve egyáltalán felújítható-e a hatszintes épület.

Az ikonikus ipari műemlék magántulajdonban van. Évek óta üresen állt, de azt nem lehet tudni, hogy áramtalanítva volt-e. Tulajdonosai mindent elkövetnek annak érdekében, hogy „a város legszebb, ikonikus épülete ismét eredeti állapotában pompázzon” – közölte az MTI tudósítása szerint az épületet tulajdonló István Malom Kft. képviselője tegnap a helyszínen. A hatósági tűzvizsgálati eljárás, s ezzel párhuzamosan az úgynevezett állékonysági, statikai vizsgálat Szarvas Péter polgármester szerint leghamarabb a mai napon kezdődhet meg. Békéscsaba egyébként az épület közösségi hasznosítását tervezte a tulajdonosokkal együttműködve, ez így most megszakadt. A keddi tűz után többen felajánlották anyagi segítségüket, egy magánszemély például százötvenezer forintot. A malom 1915-ben egyszer már leégett, azután nyerte el mostani formáját.

Reklám