A Veszprém házigazdaként 35-24-re legyőzte a címvédő Szegedet a férfi kézilabda NB I döntőjének első, csütörtöki mérkőzésén.
A szünetben még a vendégek vezettek egy góllal, de a második félidőben a hazaiak Mikler Roland bravúros védéseire alapozva 14-2-es sorozatot produkáltak.
A Veszprém legeredményesebb játékosa Dragan Gajic volt kilenc góllal, a túloldalon Joan Canellas nyolcszor volt eredményes.
A két csapat a mostani idényben negyedszer találkozott egymással, a Veszprém három vereség után először győzött, a Szeged pedig első alkalommal kapott ki a bajnoki szezonban.
A visszavágóra vasárnap 18 órától kerül sor Szegeden.






