Elsöprő veszprémi siker a bajnoki döntő első meccsén

Sport
  • 2019.05.23. - 20:35
Cikk borítókép
A veszprémi Borut Mackovsek (b) és Nagy László (j), valamint a szegedi Dmitrii Zsitnyikov a kézilabda férfi NB I döntőjébenMTI/Szigetváry Zsolt

A Veszprém házigazdaként 35-24-re legyőzte a címvédő Szegedet a férfi kézilabda NB I döntőjének első, csütörtöki mérkőzésén.

A szünetben még a vendégek vezettek egy góllal, de a második félidőben a hazaiak Mikler Roland bravúros védéseire alapozva 14-2-es sorozatot produkáltak.

A Veszprém legeredményesebb játékosa Dragan Gajic volt kilenc góllal, a túloldalon Joan Canellas nyolcszor volt eredményes.

A két csapat a mostani idényben negyedszer találkozott egymással, a Veszprém három vereség után először győzött, a Szeged pedig első alkalommal kapott ki a bajnoki szezonban.

A visszavágóra vasárnap 18 órától kerül sor Szegeden.
 

Reklám