Kompany elhagyja a Manchester Cityt

Sport
  • 2019.05.19. - 14:27
Cikk borítókép
Vincent Kompany 11 év után távozik ManchesterbőlAFP/Paul Ellis

A belga Vincent Kompany bejelentette, hogy távozik a Manchester City labdarúgócsapatától, és visszatér az RSC Anderlechthez, amelynek játékos-edzője lesz.

A 33 éves csapatkapitány vasárnap a közösségi oldalán megjelent búcsúlevélben hozta nyilvánosságra a klubváltását.

Kompany négyszer szerzett angol bajnoki címet a Cityvel, az FA Kupát és a szuperkupát két-két alkalommal, a Ligakupát pedig négyszer nyerte meg. A középhátvéd 2008 óta összesen 358 tétmérkőzésen lépett pályára a csapatban.

A nevelőegyesületével, a belga RSC Anderlechttel kötött játékos-edzői megállapodása három évre szól.

Kapcsolódó cikkek
Reklám