Telt ház a Lyon-Barcelona döntőn a Groupama Arénában

Labdarúgás. A Budapesten született Marozsán Dzsenifer negyedik Bajnokok Ligája-győzelmét a magyar fővárosban ünnepelheti – megvédheti címét a francia bajnokcsapat

Sport
  • 2019.05.18. - 01:15
Cikk borítókép
Marozsán Dzsenifer: Valóra vált álmom a budapesti döntőAFP/Adrian Dennis

Európa két legerősebb női labdarúgó klubcsapata mérkőzik ma (18 óra, tv: M4) a Groupama Arénában. Az UEFA 2017-ben ítélte a magyar fővárosnak a női Bajnokok Ligája döntőjének rendezési jogát – egy olyan meccsét, amelynél rangosabbnak még nem adott otthon Budapest.

Telt ház, több mint húszezer néző előtt csap majd össze a Ferencváros stadionjában a címvédő – a legutóbbi három kiírást megnyerő, összesen ötszörös győztes – Olympique Lyonnais és az FC Barcelona női csapata, a Barça Femeni. Alkalmasint nem tévedünk, ha azt gondoljuk: ha ez a két gárda csak „simán” találkozna, a magyar szurkolók legalább nyolcvan százaléka az itthon is hatalmas táborral rendelkező katalán együttest támogatná. Ám ez az arány szombaton este akár meg is fordulhat azért, mert a Lyonban pályára lép Marozsán Dzsenifer is. Egykori válogatott játékosunk, Marozsán János 1992-ben még Budapesten született, de Németországban, Saar­brückenben felnőtt lányát a világ legjobb női játékosai között tarthatják számon – bár még csak pályafutása közepén jár, a világbajnoki cím kivételével begyűjtött már minden fontos trófeát. Dzsenifer – annak ellenére, hogy a nyári világbajnokságon „minimum” éremesélyes Frauen Nati csapatkapitánya – legalább annyira magyar játékosnak tartja magát, mint németnek: jobb lábas cipőjén magyar zászló látható, és a közösségi médiában is rendre azt posztolta, hazakészül Budapestre. A Groupama Arénában tartott pénteki sajtótájékoztatón pedig azt mondta, hogy egy álma vált valóra a budapesti döntővel.

A szombat esti mérkőzés nem csak a magyar labdarúgás számára jelent csúcseseményt. Az UEFA Női Bajnokok Ligája döntőjében korábban csak egyszer haladta meg a nézőszám a Budapestre várt húszezret: a 2012-es döntőt 50 ezer szurkoló látta Berlinben, de ott az egyik csapat – a Turbine Potsdam – hazai együttes volt. A semlegesek közül, mi vihetjük el a pálmát.

Érdemes lesz – akinek nem sikerült jegyet vennie a döntőre – legalább a televízió előtt követni a mérkőzést, mert világsztárok csúcsprodukcióját láthatjuk. A májusban a francia bajnokságot és a kupát már megnyerő Olympique Lyonnais igazi világválogatott: Marozsán Dzsenifer klubtársa a France Football aranylabdáját elnyerő norvég Ada Hegerberg, a japán, világbajnok Kumagai Szaki, a világ egyik legjobb védőjének számító angol Lucy Bronze és persze a franciák, Le Sommer, Bouhaddi, Majri, Henry, Renard – több mint egy csapatnyi lyonit láthatunk majd a június 7-én kezdődő franciaországi világbajnokságon.

A katalán szuperklub mind a négy csapata – a férfi és a női, az U19-es és a futsal-gárda – is bejutott az UEFA által kiírt Bajnokok Ligája elődöntőjébe az idén, ám a döntőbe már csak a női csapat lépett tovább. A Budapesten is a klub piros-kék csíkos mezében pályára lépő Barça Femeniből a korábban Európa legjobbjává is választott Lieke Martensre, az angol Toni Dugganre, a brazil Andressa Alvesre, valamint a spanyolokra, Vicky Losadára, a kapusra, Sandra Pañosra, valamint Patira érdemes főként figyelni – bőven lesz olyan néző, akinek tátva marad a szája attól, amit lát…

Kapcsolódó cikkek
Reklám