Szeptemberben az épülete felújítása előtti utolsó évadát kezdi a Veszprémi Petőfi Színház, amelynek premierjeiről tegnap Oberfrank Pál igazgató számolt be.
Az MTI szerint elmondta: bemutatják a Mária főhadnagy című operettet Seregi Zoltán rendezésében, Gyurkovics Tibor Nagyvizit című vígjátékát Rátóti Zoltán színrevitelében, valamint Móricz Zsigmond Pillangó című darabját Börcsök Enikő első nagyszínpadi rendezéseként. Lesznek gyerekelőadások, és folytatódnak a teátrum fesztiváljai is. A Latinovits–Bujtor Játékszínben többek közt Stephen King regénye alapján készült pszichotriller, Carly Wijs beszláni túszdrámát feldolgozó, Mi és ők című drámája, Alessandro Baricco Novecento című műve, illetve a Trianon-évfordulóra készülő produkció látható.



