Beluga miatt aggódnak a norvég partoknál

Kémkedő vízi emlős

Krónika
  • 2019.05.02. - 02:29

Fehér delfin borzolja a kedélyeket az észak-norvégiai partoknál – írta az MTI. A néhány hete felbukkanó állat nem tágít a kikötőből, az állatvédők pedig attól tartanak, nem lesz képes ellátni magát.

A beluga korábban többször is megközelítette a halászhajókat a jeges vízben, egy helyi halásznak pedig sikerült nemrégiben eltávolítania a tengeri emlősről egy ráerősített hevedert, amely további kérdéseket vetett fel. A hámon ugyanis a következő felirat szerepel: „szentpétervári felszerelés.” A hevederen továbbá kameratartót is azonosítottak, így felmerült a gyanú, hogy az oroszok által kémkedésre betanított delfinről van szó. Mindezt cáfolja az a tény, hogy a felirat angolul szerepelt a hámon. Egy helyi professzor szerint valószínűleg az állat egy közeli orosz haditengerészeti központból érkezett, míg néhányan úgy vélik, a delfin akár a floridai St. Petersburgből is felúszhatott. Egyelőre senki sem jelezte az állat eltűnését.

Reklám