A német politikus nemrég a sajtószabadság fontosságára hívta fel a figyelmet annak kapcsán, hogy a ljubljanai magyar nagykövet tiltakozott egy Orbán Viktort náciként ábrázoló címlap miatt.
Biščak felhívta Bullmann figyelmét, hogy a baloldali szlovén kormány módszeresen próbálja ellehetetleníteni a Demokraciját. Őt magát háromszor hallgatták ki olyan ügyekben, amelyekben egyenként két év börtönnel fenyegették, a kormányfő pedig figyelmeztette az állami cégeket, ne hirdessenek „gyűlöletet terjesztő” lapokban, ami mindenkire vonatkozik, aki ellenzéki.



