Tisztújításra készül az LMP

A társelnökök személye változatlan marad

Belföld
  • 2015.07.08. - 18:06

Az LMP teljes tisztújító kongresszust tart július 18-19-én, a két társelnök személye azonban biztosan változatlan marad.  

Schiffer András, az LMP egyik társelnöke szerdán tájékoztatta az MTI-t a kedd éjfélkor lezárt jelentkezési folyamatról. Emlékeztetett, hogy pártja elnöksége kilenc tagból áll, akik között ott van a két eltérő nemű társelnök, valamint a titkár is.

A két társelnöki pozícióra a tisztség jelenlegi birtokosai - Schiffer András és Szél Bernadett - kaptak jelölést.

Az LMP eddigi titkára, Vida Attila ugyanakkor két kihívót kapott: Csarnó Ákos elnökségi tagot, közigazgatási szakszóvivőt, valamint Moldován László erzsébetvárosi önkormányzati képviselőt.

A hat általános elnökségi helyre tizenhárman jelentkeztek, a nemi kvóta szabályai szerint pedig - a női társelnökön kívül - legalább két női elnökségi tagot kell választani. Ők jelenleg Schmuck Erzsébet és Lengyel Szilvia, akik három női kihívót kaptak.

A mostani elnökségi tagok közül újra jelöltette magát Gerstmár Ferenc önkormányzati és rendészeti szakszóvivő, Keresztes László Lóránt közlekedési szakszóvivő, valamint Csarnó Ákos. Velük ellentétben nem indul újra Falusi Norbert nemzetpolitikai szakszóvivő, az új jelöltek között pedig megtalálható például Hadházy Ákos is.

Schiffer András közölte, az elnökség mandátumának hosszáról a kongresszus dönt majd. Az LMP eddig évente tartott teljes tisztújítást, így biztosra vehető, hogy a következő országgyűlési voksolás előtt lesz még hasonló választás - tette hozzá.

 

Reklám