Uniós és saját forrásból bővítette, illetve újította fel az Ökumenikus Segélyszervezet az orosházi családok átmeneti otthonát. Az intézmény évente átlagosan húsz, krízisbe került családnak nyújt ideiglenes menedéket és segítséget. Országosan négyezer hasonló férőhely van.
Az államtitkár hozzátette, a kormány a szociális szférában dolgozók megbecsültségét is szeretné növelni a munkakörülmények javításával és a bérezés módosításával. Július 1-jétől 7,6 milliárd forintnyi bérkiegészítést állapítottak meg a szociális és gyermekjóléti rendszerben dolgozók számára. Ez a tavalyi tizenkét milliárdos bérpótlékkal együtt idén húsz milliárd forintot jelent, jövőre pedig 28 milliárd forint áll rendelkezésre kizárólag béremelésre. Dávid Zoltán (Fidesz-KDNP), Orosháza polgármestere megköszönte, hogy a felújítást egy helyi vállalkozó végezhette el. Megjegyezte, az épület bővítésével erősödik a szociális háló Orosházán és környékén.
A negyven főt befogadó intézmény az anyagi okokból vagy kapcsolati erőszak miatt lakhatásukat vesztett családoknak nyújt menedéket, egy évben átlagosan száz gyermek és harminc szülő számára tesz lehetővé ideiglenes, legföljebb egy plusz fél évre szóló elhelyezést. A gyermekek fejlesztésen vesznek részt, iskolán kívüli felzárkózást elősegítő és közösségi programokkal segítik őket. A szülők életvezetési, munkaerő-piaci, jogi, illetve pszichológiai tanácsadást kapnak az otthonban.



