Megkezdődött a népfőiskolai szabadegyetem

Történelem
  • 2015.07.02. - 15:45

Lakiteleken tegnap megkezdődött a Kárpát-medencei Népfőiskolai Szabadegyetem. Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke, a Népfőiskolai Alapítvány kuratóriumának elnöke a Lakiteleki Népfőiskolán hangsúlyozta: a szabadegyetem olyan meghívásos nemzetpolitikai műhely, amely az elmúlt hónapok népfőiskolai törekvéseit, feladatait, eredményeit, tapasztalatait összegzi.

Lezsák 20150702
Sándor (Fotó: Horváth Péter Gyula)

Fontos feladatként említette az olyan programok előkészítését, mint a Keleti Nyitás Kollégiuma keretében megvalósuló orosz-magyar, ukrán-magyar, kazah-magyar, mongol-magyar és belorusz-magyar műfordítói tábor. Lezsák elmondta, a népfőiskolai hálózat kiépítése nemzetpolitikai feladat, amelynek fontos láncszemei a külhoni kollégiumok. A Lakiteleki Népfőiskola lesz a központja a népfőiskolai hálózatnak, amelyben tizenhat külhoni kollégium működik majd. A szabadegyetemet a lakiteleki Népfőiskola Alapítvány és a Nemzeti Fórum szervezi.

fotó: horváth péter gyula

Reklám