Az ősszel várhatók eredmények a Magyar Honvédség két Gripen és egy JAK–52-es típusú repülőgépének közelmúltbeli balesete miatt indított vizsgálatokban – közölte tegnap Benkő Tibor, az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának ülésén.
A júniusi Gripen-balesetről azt mondta, akkor a katapultrendszer valóban nem működött megfelelően. A JAK–52-es gyakorlógép múlt heti balesetéről pedig úgy nyilatkozott, mostanáig sem karbantartási, sem üzemben tartási rendellenességet nem állapítottak meg. A vezérkari főnök felolvasta a kecskeméti pilóták és műszaki állomány levelét, amelyben azt írták, a közelmúltban történt repülőbalesetek miatt sok esetben részinformációk alapján jelennek meg találgatások, s ítélkeznek róluk. Benkő mindenkitől azt kérte, várja meg a vizsgálatok végét.



