Jelentősen nőtt a Magyarországra látogató külföldi turisták és a vendégéjszakák száma - a Nemzetgazdasági Minisztérium turizmusért felelős helyettes államtitkára.
Ruszinkó Ádám az M1 aktuális csatornán felhívta a figyelmet arra, hogy az elmúlt tizenöt évben jelentős fejlesztési lehetőségekhez jutott a turizmus: strandok, kastélyok, szálláshelyek, kalandparkok újultak meg, amelynek következtében jelentős minőségi ugrás volt a szektorban.
Jelenleg két operatív programon keresztül mintegy 200 milliárd forintra lehet pályázni a turizmusban, de kiemelten fontos, hogy a projektek turisztikailag jól hasznosuljanak - tette hozzá.



