Czunyiné Bertalan Judit köznevelési államtitkár egyeztetett tegnap a Magyar Pedagógia Társaság (MPT) képviselőivel a kilenc évfolyamos általános iskolai rendszer bevezetésének lehetőségeiről, valamint a köznevelést érintő egyéb kérdésekről is.
Az elmúlt hónapokban a többi között a Magyar Tudományos Akadémia, a Nemzeti Pedagógus Kar és a szakszervezetek bevonásával tekintették át a lehetséges megoldásokat. Czunyiné Bertalan Judit akkor kifejtette, alapvetően nem arról szól a kilencedik évfolyam esetleges bevezetése, hogy több időt töltsön el a diák az iskolában, sokkal inkább azt szeretnék elérni, hogy a rendelkezésre álló idő és a tartalom átszervezésével hatékonyabb legyen a magyarországi képzés.



