Történelmi úton halad a magyar zarándokvonat

Krónika
  • 2015.06.23. - 16:09

Több mint kilencszáz utasával tegnap elindult Budapestről Lengyelországba, a magyar pálosok által alapított czestochowai Mária-kegyhelyre a Fekete Madonna zarándokvonat.

A szerelvényt megáldó Székely János római katolikus püspök kiemelte: abból az útból, amely Magyarországot összeköti Lengyelországgal, rengeteg áldás fakadt a történelem során. Ezen az úton jött haza Szent László király, akinek édesanyja lengyel volt, ezen az úton ment ki Szent Kinga és Szent Hedvig, és ezen az úton jártak azok a pálosok is, akik 1382-ben megalapították a kegyhelyet, valamint ezen az úton mentek ki 1920-ban azok a magyar katonák is, akik a visztulai csatában segítettek a lengyeleknek – idézte fel Székely János.

A zarándokok két napot töltenek majd Czestochowában, ahol szerdán Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek mutat be szentmisét. Csütörtökön Krakkóba utaznak, ahol az újonnan épült Szent II. János Pál-bazilikában a nemzeti egyházak képviselői ünnepélyesen megajándékozzák egymást a Győrből hozott Szent László-ereklyével és a lengyel Szent Hedvig-ereklyével.
Reklám