Felrobbantottak két muzulmán temetkezési helyet az Iszlám Állam harcosai - közölte Mámún Abdel Karím, a szíriai régészeti hatóságok vezetője kedden az AFP hírügynökséggel. A dzsihadisták május 21-én aknázták alá a visszafoglalt szíriai romvárost.

Az Iszlám Állam harcosai az elmúlt egy év során mintegy ötven darab, száz és kétszáz év közötti mauzóleumot és sírhelyet pusztítottak el, mivel úgy tartják, az iszlám sírhelyek ellenkeznek az "ő muzulmán vallásukkal". Már korábban is betiltották a sírhelyek látogatását.
A dzsihadisták tíz napja palmürai lakosok sírköveit rongálták meg, mivel elfogadhatatlannak tartják a márvány sírkövek mutogatását.



