A NATO-nak reagálnia kell biztonsági környezete megváltozására, az ehhez való alkalmazkodás a jövő évi varsói NATO-csúcstalálkozó egyik kulcstémája lesz – jelentette ki Jens Stoltenberg, a NATO főtitkára tegnap Varsóban a Bronislaw Komorowski lengyel elnökkel tartott tárgyalásait követően.
Eközben a Prágában tartózkodó Victoria Nuland, az amerikai külügyminisztérium államtitkár-helyettese tegnap kijelentette: az Egyesült Államok elvárja Oroszországtól, hogy tartsa be a fegyverzet-ellenőrzési egyezményeket. Nuland Vlagyimir Putyin orosz államfő korábbi nyilatkozatára reagált, amely szerint Moszkva kibővíti atomfegyver-arzenálját.



