Nem fertőződött meg a MERS-koronavírussal az a huszonöt éves cseh férfi, akit a betegség gyanújával kedden szállítottak kórházba Prágában – közölte a cseh egészségügyi minisztérium.
Német lapok kedden arról adtak hírt, hogy Abu-Dzabiban, az Egyesült Arab Emírségek fővárosában fertőződhetett meg MERS-vírussal az a hatvanöt éves német férfi, aki két hete egy alsó-szászországi kórházban – miután a betegségből látszólag kigyógyult – belehalt a MERS okozta szövődményekbe. Szlovákiában a múlt héten szállítottak kórházba MERS-gyanúval egy dél-koreai férfit, őt jelenleg Pozsonyban kezelik.
Dél-Koreában újabb három, a koronavírus okozta halálesetet jelentettek, amivel tizenkilencre nőtt a járvány májusi kitörése óta elhunytak száma. Négy új fertőzöttet is azonosítottak, a nyilvántartott betegek száma ezzel százötvennégyre emelkedett, ötezerhatszázan karanténban vannak.



