A hivatásos állományba tartozóknak és a rendészeti szervek civil dolgozóinak, összesen mintegy hetvenötezer embernek nő az illetménye, illetve a fizetése júliustól – közölte tegnap Pintér Sándor belügyminiszter.
A hivatásos rendvédelmi szervek közalkalmazottainak is emelkedik a juttatása júliustól öt százalékkal, majd jövő januártól újabb öttel. A belügyminiszter hangsúlyozta, hogy negyvenöt éves hivatásos pályafutása alatt, az első Fidesz-kormány után ez a második nagymértékű fizetésemelése a hivatásos állománynak, de ez a legnagyobb mértékű. Abban is különbözik a korábbitól, hogy ez egy új életpályát is jelent – magyarázta a tárcavezető.



