További három hónappal, szeptember 14-ig hosszabbították meg a nyomozást a csaknem százmillió forintos költségvetési csalással és ötrendbeli hamismagánokirat-felhasználás vétségével gyanúsított Simon Gábor, az MSZP volt elnökhelyettese ügyében.
Ismert, Simonról tavaly február elején derült ki, hogy több százmillió forintot tart egy bécsi számlán, amelyet nem tüntetett fel vagyonnyilatkozataiban. Később nyilvánosságra került az is, hogy egy bissau-guineai útlevéllel Magyarországon ugyancsak nyitott egy számlát, amelyen szintén milliók parkolnak. Simon Gábort tavaly március 12-én helyezte előzetes letartóztatásba a bíróság. Múlt hónapban a Napi Gazdaság még azt írta, információik szerint az ügyben rövidesen megkezdődik az iratismertetés. Ugyanaznap a volt szocialista képviselő a TV2 Tények című műsorában egyebek mellett arról beszélt, a lelkiismerete tiszta, de a pénz eredetéről nem szólt. Simon Gábor amúgy időközben visszafizetett 128 millió forint adóhátralékot, emiatt az esetleges börtönbüntetését csökkenthetik.



