A tejágazat jövőre mintegy 43 milliárd forint támogatásban részesül, ami húszmilliárd forinttal több, mint 2010-ben volt – mondta Nagy István, a Földművelésügyi Minisztérium parlamenti államtitkára tegnap Mosonmagyaróváron, az Óvártej Zrt. mozzarella-gyártósorának átadásán.
Az Óvártej önerőből hajtotta végre a félmilliárd forintos beruházást, új gyártósort épített, amely naponta naponta húsztonnányi mozzarellát képes feldarabolni és becsomagolni, ez mintegy 240 ezer pizzára elegendő – mutatott rá Carlo Volpe, a vállalat ügyvezető igazgatója. A beruházással új munkahelyek ugyan nem jöttek létre, a fejlesztés biztosítja azonban a több mint száz munkavállaló stabil megélhetését. A munkahely megfelel a jelenkor elvárásainak, és a fejlesztéssel növelik versenyképességüket – tette hozzá az ügyvezető igazgató.



