Nyitott kérdés, hogy a Városligetbe tervezett fotómúzeum, illetve Építészeti Múzeum megépül-e, esetleg a nemzetközi tervpályázaton nyertes magyar iroda, a Közti áttervezni kényszerül az ikerépületeket – értesült a Magyar Narancs.
Mint azt lapunk is megírta, az új közgyűjteményi épületegyüttest és több más fejlesztést magában foglaló Liget Budapest Projekt jövője hónapok óta bizonytalan, a kormány várhatóan még júniusban dönt róla. Ez év elején L. Simon László miniszterelnökségi államtitkár azt mondta, hogy sem a Néprajzi Múzeum, sem a Nemzeti Galéria nem feltétlenül a ligetben lelhet új otthonra – később azonban visszakozott, szavai szerint ez a két intézmény szinte bizonyosan a ligetbe kerül. A beruházás részeként lebontandó épületek, illetve lebetonozott területek helyén öt új múzeumot építenének, a Magyar Zene Házára szerdán alá is írták a szerződést a nyertessel, Fudzsimoto Szu japán építésszel.



