Jogerősen felmentette tegnap a hamis tanúzás vádja alól Szilvásy Györgyöt, a Gyurcsány-kormány titokminiszterét a Fővárosi Törvényszék.
Első fokon tavaly januárban Szilvásyt bizonyítottság hiányában felmentették, ám az ügyészség fellebbezése folytán másodfokra került az ügy. A Fővárosi Törvényszék azonban helybenhagyta az elsőfokú ítéletet. A bíróság indoklása szerint attól, hogy Benedeket hűtlen kezelés miatt elítélték, még önmagában nem következik, hogy annak kapcsán Szilvásy hamisan tanúskodott volna a kifizetésről. Nem bizonyosodott be kétséget kizáróan az sem, hogy Szilvásy tudott a fák illegális beszerzéséről, illetve hogy nem fizetett a fákért - érvelt ítéletében a bíróság.



