A Márton Áron téren felállított székely zászló ügyében indult eljárás, alapfokon a székelyudvarhelyi önkormányzat pert vesztett a prefektúra ellen. A döntés szerint a zászló elhelyezéséről szóló határozat nem felel meg a nemzeti szimbólumok használatát szabályozó törvényeknek.




