A környezetszennyezés okozta károk mellett napjainkban a „lelki-szellemi környezetszennyezés” ellen is védekezni kell – erről is beszélt Harrach Péter, a KDNP frakcióvezetője a keresztény civilszervezetek országos fórumán, a Parlamentben.
A rendezvényen felszólalt Kőrösi Csaba, a Köztársasági Elnöki Hivatal Környezeti Fenntarthatóság Igazgatóságának vezetője is. Tolmácsolta Áder János köztársasági elnök üdvözletét, majd arról beszélt, globálisan 1,7 Földet „használunk el” időarányosan, de csak egy Földünk van. Összegzése szerint vízválság előtt állunk, és sok konfliktus középpontjában már elkezdtek megjelenni a víz- és a klímaproblémák. Gyors ütemben haladunk a klímakatasztrófa felé – magyarázta, egyúttal reményét fejezte ki, hogy ezt nem fogjuk elérni. Aradszki András, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium energiaügyért felelős államtitkára az energiastratégia fő célkitűzéseit összegezte előadásában, aláhúzva, minden nemzetnek stabil értékeken nyugvó stratégiával kell rendelkeznie.



