A roma polgármesterek első szakmai konferenciáján megalakították a Roma Polgármesterek Hálózata egyeztetési és érdekképviseleti szervezetet – jelentette be tegnap Ignácz József, a Baranya megyei Besence független polgármestere.
A szövetség azt kéri a mindenkori kormánytól és az Országos Roma Önkormányzattól, hogy roma- és fejlesztési ügyekben velük is egyeztessenek. Aggodalmukat fejezték ki a menekültekkel és bevándorlókkal kapcsolatos kormányzati kampány miatt, azt írták: az általánosítások, a társadalmi bizonytalanságra és félelmekre építő ijesztgetések hasonlítanak azokhoz az üzenetekhez, amelyekkel a hazai cigányság naponta szembesül. Szerintük a nemzeti konzultáció „előítéleteket erősítő és manipuláló kérdései” és a politikusi nyilatkozatok csak arra jók, hogy felerősítsék az előítéleteket a társadalomban.



