Távozik a Befektetővédelmi Alap (Beva) ügyvezető igazgatói posztjáról Farkas Péter. Helyét május 31-től Fekete-Győr András veszi át – közölte tegnap a Beva.
A brókerbotránnyal kapcsolatos, hogy a nyíregyházi polgármester szerint felelőtlen volt a Nyíregyháza Városi Csatornamű Építő Vízgazdálkodási Társulat intézőbizottsági elnökének korábbi pénzügyi befektetése, hogy 300 millió forintért Quaestor- és Hungária-értékpapírokat vásárolt a tagi hozzájárulásokból – mondta Kovács Ferenc (Fidesz–KDNP). Közölte, a vizsgálóbizottság megállapította, hogy Mikó Dániel, a társulat vezetője – a nyíregyházi önkormányzat korábbi MSZP-s alpolgármestere a „szokásostól eltérő és különös kockázatú” kötvényeket vásárolt a társulat tagjai által a 13,4 milliárd forint értékű szennyvízberuházáshoz befizetett hozzájárulások egy részéből. Ennek a rendelkezésre álló dokumentumok szerint tudatában volt.
A Quaestor-kötvényesek június 5-ig nyújthatják be kárigényeiket.



