A magyar katonák készek arra, hogy az Iszlám Állammal szemben felvegyék a küzdelmet koalíciós kötelékben, és közösen próbáljanak gátat szabni a mészárlásnak, a gyilkolásnak – mondta tegnap a honvéd vezérkar főnöke Pákozdon.
A vezérezredes minden katonának köszönetet mondott azért, hogy e feladatokat vállalja, és legjobb tudása szerint el is végzi. Hozzátette, nem véletlen, hogy a hősök napja és a békefenntartók napja közel esik egymáshoz, hiszen mind az első, mind a második világháborúban meghalt katonák, mind a békefenntartói feladatok teljesítése közben elesett honvédek hősi halottak.



