A családok életszínvonala szempontjából sarkalatos kérdés a gyermekek ingyenes étkeztetése, a 2016-os költségvetés 9,4 milliárd forint többletforrást biztosít arra, hogy az önkormányzatok ellássák az ezzel kapcsolatos feladataikat – olvasható a jövő évi költségvetési tervezet indoklásában.
Czibere Károly, az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára a napokban jelentette be, hogy szinte minden második önkormányzat, pontosabban 1491 település indult a tárca ingyenes nyári gyermekétkeztetésre kiírt pályázatán, erre hárommilliárd forintot különítettek el. Az államtitkár elmondta, hogy évről évre emelkedett a gyermekek szünidei étkeztetésére szánt összeg: 2013-ban 2,4 milliárd forintot, tavaly pedig már 2,64 milliárd forintot fordított erre az állam. Az újabb, idei emelésnek köszönhetően 130 ezerre nőhet a kedvezményezett óvodások és iskolások száma.



