Újabb öngyilkos merénylet Szaúd-Arábiában

Legalább harmincan meghaltak

Külföld
  • 2015.05.22. - 13:55

Siíta mecsetnél robbantotta fel magát egy öngyilkos merénylő Szaúd-Arábiában. Legalább harmincan életüket vesztették.

A robbantás al-Katif tartomány al-Kudei nevű településén történt az Ali imám mecset bejáratánál a pénteki ima idején. Az épületben legalább százötvenen tartózkodtak. A térségben főleg a síita vallási kisebbség tagjai élnek.

A szaúdi belügyminisztérium azt közölte, hogy még vizsgálják a történteket, és csak később adnak részletes tájékoztatást.

Reklám