Az Iszlám Állam dzsihadista szervezet elfoglalta az Irak és Szíria közötti utolsó határátkelőhelyet is azután, hogy a szíriai kormányerők kivonultak onnan - közölte csütörtökön az Emberi Jogok Szíriai Megfigyelőközpontja (OSDH) nevű ellenzéki szervezet. A terrorszervezet újabb iraki várost is elfoglalt.

Újabb város került az iszlamisták kezére
Nemcsk az átkelőhelyet, hanem egy újabb várost is elfoglaltak az IÁ harcosai az Irak nyugati részén fekvő el-Anbár tartományban. Sejk Rafi al-Fakdávi elmondta, Huszejba településről kivonultak a rendőrök és a törzsi harcosok, mert elfogyott a lőszerük. Az iszlamisták az éjszaka folyamán szállták meg a kisvárost. "Nem kaptunk semmilyen segítséget a kormánytól. Embereink az utolsó töltényig harcoltak, többeket közülük meggyilkoltak" - számolt be a törzsi elöljáró.
Huszejba hét kilométerre keletre fekszik Ramáditól, ahonnan a múlt héten szorították ki a szélsőségesek a kormányerőket.
Fakdávi hozzátette, hogy Huszejba elestével az IÁ harcosai közelebb jutottak a stratégiai fontosságú Habbaníja katonai támaszponthoz, amelyet még mindig a kormányerők felügyelnek. "A helyzet nagyon kritikus. A fegyveresek öt kilométerre vannak Habbaníja támaszponttól, ami így nagy veszélyben van" - figyelmeztetett.



