Az elsődleges információk szerint jó állapotban vannak a kedden Csehországban balesetben megsérült magyar vadászgép adatrögzítői. A cseh és a magyar balesetvizsgálók tegnap reggel egyeztették a további tennivalókat.
Közben kiderült, jó állapotban vannak a balesetben megsérült vadászgép adatrögzítői. A Közlekedésbiztonsági Szervezet (KBSZ) szóvivője, Bajkó Erika tegnap arról beszélt, a jogszabályok szerint a polgári repüléshez hasonlóan a KBSZ jogosult az állami légi járművel történt légi közlekedési baleset ügyében a független szakmai vizsgálatot lefolytatni. A repülőgép adatrögzítőit tegnap kiszerelték és megkísérlik letölteni az azokon tárolt adatokat. A magyarok a nemzetközi jogszabályoknak eleget téve értesítették a repülőt gyártó állam balesetvizsgáló szervezetét is. A SAAB közben bejelentette, a vizsgálatok lezárásáig nem tud nyilatkozni arról, hogy a repülőgép helyett kap-e másikat a Magyar Honvédség. Mint arról beszámoltunk, a Magyar Honvédség Gripen típusú vadászgépe földet érés után túlfutott a kifutópályán kedd kora délután a Prágától keletre fekvő Cáslav katonai repülőtéren. A két pilóta katapultált, és az elsődleges orvosi vizsgálatok szerint jól van.



