Egy héttel meghosszabbították a gazdálkodóknak az egységes kérelmek benyújtási határidejét, így az eredeti május 15-i dátum helyett 22-ig tudják szankciómentesen igényelni a támogatást – mondta tegnap Gyuricza Csaba, a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal elnöke.
Még ebben a hónapban tájékoztató levelet kapnak azok a gazdálkodók, akik érintettek az egyelőre meg nem szüntetett, kilencszázötvenezer hektár osztatlan tulajdonban lévő szántóterületekkel kapcsolatos ügyintézésben – mondta Nagy István, a Földművelésügyi Minisztérium parlamenti államtitkára. Még ebben a hónapban egyezségre hívják a földtulajdonosokat, a tárgyalások a napokban elindulnak. Az év második felében a megyék második kijelölt járásában folytatódnak majd a munkák, a gazdák földmérőkkel találkoznak országszerte. Az osztatlan közös tulajdonban álló termőföldek nagyrészt a rendszerváltáskor, a kárpótláskor keletkeztek.



