Folytatódtak az első negyedévben is a kedvező államháztartási folyamatok – mondta Banai Péter Benő, a Nemzetgazdasági Minisztérium államháztartásért felelős államtitkára.
Az államháztartás központi alrendszerének 2015. április végi hiánya 609,8 milliárd forintra teljesült. Ezen belül a központi költségvetés 643,6 milliárd forintos deficittel, a társadalombiztosítás 23,6 milliárd forintos, az állami pénzalapok 10,2 milliárd forintos többlettel zártak. Összevetésként 2014. április végén az államháztartás deficitje 951,2 milliárd forint volt, tehát egy év alatt több mint 350 milliárddal csökkent a hiány.



