Felfüggeszti hirdetéseit a TV2-n a Vodafone

Egyre nagyobb hullámokat kavar az Éden Hotelben történt szexuális erőszak

Krónika
  • 2015.04.29. - 16:04

A Vodafone Magyarország felfüggeszti a TV2-n tervezett hirdetéseit. A vállalat a női jogok védelmezésében, nyilvánosan tiltakozik a TV2 valóságshow-jában látottak miatt. A Vodafone a tévécsatorna több százmilliós nagyságrendű hirdetője.

Az ügy előzménye, hogy az Éden Hotel című adás egyik epizódjában az egyik részeg szereplő erőszakosan szexre akarta kényszeríteni női játékostársát. Akcióját annak ellenére folytatta, hogy határozottan visszautasították. Az ominózus jelenet több szerkesztőn is átment, mielőtt adásba került. Először azzal érvelt a csatorna, hogy „nem történt erőszak, csak csábítás volt” és csak később, ahogy a botrány terebélyesedett, ígértek vizsgálatot. A játékból később az erőszakot elszenvedett lányt társai kiszavazták, köztük az elkövető is. A csatornát a médiahatóságnál feljelentették. Nem sokkal a Vodafone bejelentése után a TV2 közleményben elismerte, hogy hibáztak és kijelentették, hogy készek műsorpolitikájának felülbírálására, valamint mérlegelik, hogy a jövőben indítanak-e hasonló jellegű műsort.

A Vodafone Magyarország Zrt., amely a NANE (Nők a Nőkért Együtt az Erőszak Ellen) Egyesülettel karöltve, a "Vodafone a nők biztonságáért" program keretén belül tevékenyen is részt vesz a női jogok védelmezésében, nyilvánosan tiltakozik a TV2 valóságshow-ja, az Éden Hotel április 24-i adásában látható jelenetek, illetve a csatorna történtekhez való hozzáállása ellen - közölte a távközlési társaság, amely elfogadhatatlannak tartja, hogy a műsor készítői nem nyújtottak azonnal segítséget a bántalmazott nőnek.

A Vodafone, mint a TV2 több százmilliós nagyságrendű hirdetője és a magyar társadalom felelős vállalati szereplője kötelességének érzi, hogy megszólaljon ebben az ügyben. A Vodafone állást foglal az erőszak minden formája ellen, és az emberi jogok védelme, valamint az ezekkel kapcsolatos európai normák betartása érdekében - írja közleményében a vállalat.

A Vodafone Magyarország vállalati etikai kódexe nem engedi meg, hogy üzleti kapcsolatot tartson fenn olyan cégekkel, akik ezen normákat nem tartják be. Ezért, mint az egyik legnagyobb magyarországi hirdető kijelenti, hogy a TV2-n új kampányt nem indít, a jelenleg tervezett kampányai előkészítését pedig felfüggeszti mindaddig, amíg a csatorna által ígért, az üggyel kapcsolatos belső vizsgálatának eredményét transzparens módon nyilvánosságra nem hozza, és világos állásfoglalásban nem garantálja, hogy a jövőben műsoraiban a női jogokat maximális tiszteletben tartja és tartatja, valamint mindent megtesz az ezzel kapcsolatos törvények és etikai normák betartása és betartatása érdekében - írta a Vodafone.

 

Felfüggeszti hirdetéseit a TV2-n a VodafoneEgyre nagyobb hullámokat kavar az Éden Hotelben történt szexuális erőszak -...

Posted by Magyar Hírlap on 2015. április 29.
Reklám