Nem alaptörvény-ellenes a Fidesz ajkai szervezete által az időközi képviselő-választási kampányban közzétett kisfilm, amely Pad Ferencet, az MSZP–DK közös jelöltjét hozta összefüggésbe az ajkai vörösiszap-katasztrófával – állapította meg tegnap közzétett határozatában az Alkotmánybíróság (AB).
Az eljáró választási bizottságok elutasították a beadványt, a Kúria azonban jogsértőnek találta a kisfilmet. Most az AB tett pontot az ügy végére, és kimondta, a Kúria határozata sérti a véleménynyilvánítás szabadságát. A testület arra mutatott rá, hogy a közügyek szabad vitatása a véleményszabadság fokozott védelme alatt áll, továbbá társadalmi érdek, hogy a választási kampányban nemcsak a közügyeket, hanem az egyes jelöltek alkalmasságát és a jelölő-támogató szervezet programját is megvitassák. Mindez kemény verbális csatározásokat is jelenthet, de ez része a kampányban megvalósuló véleménynyilvánítás szabadságának – tették hozzá.



