A kimutatások szerint szó sincs arról, hogy Magyarországot elkerülné a külföldi működő tőke, sőt a közvetlen működőtőke-befektetések magyarországi állománya a GDP arányában a legmagasabb, valamint egy főre vetítve a második legmagasabb a közép-európai térségben. Tavaly a régiós országok között hazánk fizetési mérlegének többlete volt a legmagasabb, amiben jelentős szerepe van az EU-transzferek kiugróan nagy felhasználásának.




