A beruházás olyan szempontból egyedülálló, hogy a korábbi telephelyek helyett egy teljesen új, korszerű épületegyüttesbe kerül át a betegellátás.
Moizs Mariann, Kaposi Mór Oktató Kórház főigazgatója azt mondta, hogy Somogy megye egészségügyi történetének legjelentősebb fejlesztése a tömbkórház megépítése, amely többéves előkészítő munka után 2009-ben kezdődött el, és már több mint 83 százalékos készültségi állapotban van.
A beruházást az Európai Unió 10,4 milliárd forinttal, a magyar állam 4,9 milliárd forinttal támogatta.



