Az észak-németországi Lübeckben tanácskoztak a G7-csoport külügyminiszterei.

A német, az amerikai, a francia, a japán, a kanadai, a brit és az olasz diplomácia vezetője Federica Mogherini uniós kül- és biztonságpolitikai főképviselővel közösen vitatta meg az iráni atomtárgyalásokat, továbbá Ukrajnától Líbiáig számos közel-keleti, ázsiai, afrikai válsággóc helyzetét. A külügyminiszteri találkozó ellen többezres, környezetvédőkből, antikapitalista és civilszervezetekből álló tömeg tüntetett békésen, a rendezvényt háromezer-ötszáz rendőr biztosította



