Speciális gyógyászati segédeszközök gyártásával foglalkozó cég nyitott új gyártóüzemet Nyírbátorban. A Coloplast beruházását a kormány is támogatta.
Seszták Miklós nemzeti fejlesztési miniszter elmondta, hogy a 7,9 milliárd forint értékű beruházást a kormány több mint 1,1 milliárd forinttal támogatta. A fejlesztéssel több mint négyszáz új munkahely jött létre a nyírbátori gyárban.
Ez a szám a beszállítói kör szélesedésével tovább bővülhet - tette hozzá a miniszter.
Az átadást megelőzően Seszták Miklós a kormány nevében stratégiai partnerségi megállapodást kötött Allan Rasmussennel, a Coloplast Group ügyvezető alelnökével.



