Győr biztosan visszakapja a pénzét

Zártkörű volt a fenyegetőzéstől sem mentes tegnapi rendkívüli közgyűlés

Gazdaság
  • 2015.04.14. - 15:58

Biztosan visszakapja Győr a Quaestornál tartott pénzét, mert államkötvényeket vásárolt – közölte Borkai Zsolt, a város polgármestere a tegnapi önkormányzati közgyűlés után.

„Világosan kiderült, hogy a városnak megvan a pénze” – közölte tegnap Borkai Zsolt, Győr Fidesz–KDNP-s polgármestere azt követően, hogy megtartották az önkormányzat zárt közgyűlését. A rendkívüli esemény összehívását ellenzéki képviselők kezdeményezték, és üzleti érdekekre hivatkozva zajlott zárt ajtók mögött. Az időpont is rendkívüli volt, reggel hat órakor kezdődött az ülés, amelyen Borkai Zsolt a Quaestor cégcsoporthoz kapcsolódó államkötvényekről és a város szabad pénzeszközeinek jelenlegi helyzetéről tájékoztatott. Mint ismert, a győri önkormányzat január 16-án vásárolt államkötvényt a Quaes­toron keresztül közel egymilliárd forint értékben.

A polgármester az ülés után parttalannak nevezte a város jelenlegi politikai vitáit a távirati iroda tudósítása szerint, s hangsúlyozta: a jelenleg zárolás alatt álló egymilliárd forintot a város megkapja, mert államkötvényt vásárolt. Győr ezért sokkal jobb helyzetben van annál a harmincezer károsultnál, akiknek a pénzéből fiktív kötvényeket bocsátottak ki – vélte Borkai Zsolt, s hozzátette: az önkormányzat felelősen gazdálkodott eddig is, a jövőben ugyanígy gazdálkodik. Szerinte azokkal a településekkel is foglalkozni kellene, amelyek valamely brókercégnél is nagyobb, nem ritkán dupla akkora összeget helyeztek el.

A polgármester úgy véli, hogy a felügyeleti rendszert kellene szigorítani, mert az elmúlt időszakban is történtek banki botrányok.

Az ülés előtt a DK-s Neupor Zsolt úgy fogalmazott, nem látja okát annak, hogy zárt legyen, hiszen közérdekű adatokról van szó. Fodor Roland, a Jobbik képviselője közleményében azt írta, a rendkívüli közgyűlésnek épp az lett volna a célja, hogy a győriek válaszokat kapjanak a város és a Quaestor-cégcsoport közötti ügyletekkel kapcsolatban. Az ellenzéki képviselő szerint a személyeskedéstől és fenyegetőzéstől sem mentes zárt ülés elrendelése ártott a városnak.
Reklám