Kasza Róbert ezüstérmes lett az öttusa-világkupa római versenyén. A döntő másik magyar résztvevője, Marosi Ádám minimális különbséggel lemaradva a dobogóról negyedik lett.
Győzött az ukrán Pavlo Timosenko. Az egyéniben Eb-ezüsttel és -bronzzal is rendelkező Kasza huszonhárom győzelmével harmadikként zárt vívásban, majd a 200 méteres úszásban is jól szerepelt, a nyolcadik leggyorsabb volt. A lovaspályán viszont „otthagyott” jó néhány pontot, de három szám után így is a hatodik helyen állt. A lövészetekkel kombinált futásban nagy hajrával előzte meg az addig ezüstérmes pozícióban haladó olasz Pierpaolo Petronit. Marosi, a londoni olimpia bronzérmese, a 2009-es egyéni világbajnok is jól kezdett, megnyerte a vívást, és úszásban is válogatottbeli társa előtt végzett. A lovaglás ezúttal neki sem sikerült jól, ezzel együtt a kombinált számnak másodikként vághatott neki. A lövészetei nem zajlottak gördülékenyen, ezért többször futásban kellett visszakapaszkodnia, aminek a végén alig maradt el a harmadikként célba érő Petronitól. A nők versenyében Földházi Zsófia ezüstérmet nyert, míg Kovács Sarolta tizedik, Alekszejev Tamara pedig huszonharmadik lett.



