Jankovits Gyula 1923-ban felállított és a közelmúltban felújított első világháborús honvédelmkéművét avatták és szentelték újra Pomázon.

Hozzátette, minden család meghozta a maga áldozatát, és minden családnak megvan a maga története, amelyre érdemes emlékezni.
A miniszter közölte: a második világháborút követő kommunista diktatúra nemcsak a második, hanem az első világháború hőseinek emlékét is igyekezett eltörölni.



