Gyurcsányék frakciójához jól jönne Pad

Fidesz: A Jobbik egyetlen javaslatot sem adott be a tapolcai kórház ügyében

Belföld
  • 2015.04.09. - 11:02

A Fidesz szerint újra visszatérhet a Gyurcsány-csapat és -időszak, mivel a bukott miniszterelnök saját emberének tekinti a tapolcai választás MSZP-DK-s jelöltjét, Pad Ferencet.

Szucs-Lajos
Szűcs Lajos: Összeállt a nagy csapat (Fotó: MH)

Újra együtt a Gyurcsány-koalíció, összeállt a nagy csapat – mondta tegnap Szűcs Lajos, a Fidesz parlamenti képviselője a tapolcai időközi választás kapcsán. Ismeretes, Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció (DK) elnöke kedden Pad Ferenc, az MSZP–DK jelöltje mellett kampányolt Ajkán. A Fidesz szerint ez is azt bizonyítja, hogy Gyurcsány a saját emberének tartja Padot, és azt szeretné, ha Pad Ferenc segítene neki a frakcióalapításban. A Nézőpont Intézet elemzése szerint nem kizárt, hogy Pad csatlakozhatna a négy DK-s, jelenleg független képviselőhöz, s öten már frakciót tudnának alakítani a házszabály szerint.
Gyurcsány erről Ajkán azt mondta, ha Pad bekerül a parlamentbe, „minden bizonnyal” az MSZP-frakcióba ül. Szerinte nem ez a kérdés, hanem az, hogy a baloldalnak együtt hány képviselője van. Ennek ellentmond, hogy az előző ciklusban a frakcióalapítás érdekében még az Alkotmánybírósághoz is beadvánnyal fordultak. Eredménytelen volt az a kezdeményezésük is, hogy a tavalyi választások után Fodor Gáborral, a Magyar Liberális Párt (MLP) vezetőjével együtt alakítsanak frakciót. Ha sikerülne a képviselőcsoport-alakítás, Gyurcsány tarthatna napirend előtti felszólalásokat, dolgozhatnának saját tanácsadók a pártnak, és többmilliós állami  támogatásban is részesülnének.

Szűcs Lajos felhívta a figyelmet, ez azt is jelentené, hogy „a Pad típusú emberekkel” visszatérne az az időszak, amelyet „már szerettünk volna letudni magunk mögött”.

Tegnap Pad mellett kampányolt Ajkán Botka László, Szeged polgármestere, a szocialisták választmányi elnöke, Kész Zoltán képviselő, Bősz Anett, az MLP ügyvivője és Schwarz Béla, Ajka MSZP-s polgármestere is.

A jobbikos jelölt, Rig Lajos Tapolcán kifejtette, amíg az egészségügyben nem emelik meg az ellátások után járó finanszírozást, addig minden egyes kórház veszteséges lesz. Dobó Zoltán, Tapolca jobbikos polgármestere elmondta, idén hetvenhétmillió forintot különítettek el a kórház támogatására. A pénzt azonban nem tudták még átutalni, mert olyan gazdálkodó egységet nem támogathatnak, amely tartozik a városnak vagy a város tulajdonában levő cégeknek. Mivel a kórházi átutalások megindultak, elhárult az akadály a támogatási szerződés megkötése elől. A Fidesz tegnap azt közölte, a Jobbik a tapolcai kórház ügyében egy javaslatot sem nyújtott be még az egészségügyi államtitkárnak, s a jobbikos vezetésű város egyetlen fillérrel sem támogatja az intézményt.

A Nemzeti Választási Bizottság határozatában úgy foglalt állást, nem jogsértő, hogy az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetség (IKSZ) szórólapján azt állítja, Pad Ferenc az iszapkatasztrófa idején a Mal Zrt. vezetőségének tagja volt, és semmit nem tett a tragédia elkerülése érdekében.

Kinyomtatta az ANY Biztonsági Nyomda Nyrt. a vasárnapi tapolcai időközi országgyűlési választás szavazólapjait, mintegy hetvenkétezret. A szavazólapon a nyilvántartásba vett huszonkét jelölt neve szerepel.

Reklám