Idén 3,2, jövőre 2,2 százalékkal nő a magyar gazdaság – derül ki a Kopint-Tárki Konjunktúrakutató Intézet előrejelzéséből.
A gazdaság húzóerejét 2015-ben a magánfogyasztás veheti át, a bruttó keresetek 3,5 százalék körüli emelkedéséből és a foglalkoztatás enyhe növekedésének köszönhetően.
A Kopint-Tárki a háztartások fogyasztásának a GDP növekedésével közel azonos, 3-3,5 százalékos növekedését jelzi előre.
A kutatóintézet az idén nulla körüli éves átlagos inflációra számít, decemberre azonban az éves áremelkedés mértéke meghaladhatja a 2 százalékot, 2016-ban pedig 2,3 százalékra gyorsulhat az infláció.
A jegybanki alapkamat várhatóan 1,5 százalékig csökken az előrejelzés szerint.



