A két évvel ezelőtti szinthez képest több sört fogyasztottunk tavaly.
Az adó- és járulékbevételekből 66 milliárd forintot fizettek be a szövetség tagjai az államkasszába, a jövedéki adó ezen belül 37 milliárdról 38,7 mil-liárd forintra nőtt egy év alatt. A legnagyobb magyar sörgyárak ugyanakkor tavaly 6,4 milliárd forintot költöttek fejlesztésekre.
A forgalom vegyesen alakult tavaly, mivel a hűvös nyár nem kedvezett az igazgató szerint a sörfogyasztásnak, ezért a kiugró szezonális forgalom elmaradt. 2014-ben összesen 6,2 millió hektoliter sört fogyasztottunk. A prémium kategória forgalma kiugróan, 23 százalékkal emelkedett, miközben a „hagyományos” sörökből csak 5,7 százalékkal fogyasztottak többet a magyarok, míg a középkategóriás italok forgalma négy százalékkal csökkent. Schillinger Attila rámutatott: bizakodó a szakma, remélik, hogy ebben az évben is bővül a hazai sörpiac, és kiszámítható lesz a környezet.



