Megegyezés született az atomtárgyalásokon

A magyar kormány üdvözli a megállapodást - Lefektették a júniusi egyezség alapjait

Külföld
  • 2015.04.02. - 18:43

A hatok és Irán megállapodott abban, hogy egyharmadára csökkentik Irán urándúsító kapacitását, és tíz évre nemzetközi ellenőrzés alá helyezik - közölték csütörtökön nyugati diplomáciai források. A szankciók feloldásának menetrendje "még nem rendeződött teljesen" - mondta pénteken Laurent Fabius francia külügyminiszter. Frederica Mogherini szerint az Irán és a hatok között csütörtökön elért "megoldások" döntő lépést jelentenek az iráni atomprogramról folyó tárgyalásokon, és megteremtik egy jövőbeli átfogó egyezség alapját. A Nyugat bizakodó, Izrael szerint hatalas hibát követtek el. 

natanz
Forrás: Reuters, dpa, AP, AFP,  MTI
Reklám