Két különleges hangverseny várja ma este a koncertlátogatókat. Az Óbudai Danubia Zenekar a Zeneakadémián lép fel négy műből álló műsorral.
Bartóktól a Táncszvit, Sztravinszkijtól pedig a Capriccio zongorára és zenekarra című szerzemény hallható majd. A műsor további részében Claude Debussy Iberia-szvitje, valamint Maurice Raveltől a Couperin sírja szerepel még, utóbbi az est karmestere, Kocsis Zoltán és Ravel „közös” hangszerelésében. A Nemzeti Filharmonikus Zenekar pedig szintén ma este a Művészetek Palotájában ad koncertet Carlo Montanaro vezényletével, Maria Agresta, Vörös Szilvia, Francesco Demuro, Li Liang énekművészek és a Nemzeti Énekkar közreműködésével. A nagyheti programban Verdi szerzeménye, a Négy szent ének és Rossini Stabat Matere szerepel. Utóbbi kapcsán az ismertetőben az áll: annak idején az a vád érte, hogy helyenként „túl vidám” a zene a szöveghez képest. Ám Rossini kifejtette: nem tartja ésszerűnek azt, amikor a zeneszerző a szöveg minden szavát zenévé próbálja alakítani. Heinrich Heine pedig, aki a bemutatón ott volt, azt mondta: „a kereszthalál borzalmait enyhíti”, és általa „a végtelenség érzése körülöleli a mindenséget”.