„A szociális szféra a nemzet aranytartaléka”

Belföld
  • 2015.04.02. - 16:14

Akkor lehet erős Magyarországot építeni, ha erős a szociális védelem rendszere is, ehhez pedig fontos az ágazatban dolgozók megbecsülése, a szolgáltatások minőségének javítása – mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára tegnap, az ágazatai vezetés és a szakma országos konzultációsorozatának záró, budapesti állomásán.

Czibere Károly a nemzet aranytartalékának nevezte a terület szakembereit, és figyelmeztetett, hogy elvándorlásuk esetén hosszú időbe telne visszaépíteni az elveszített tudást és tapasztalatot. Hozzátette: a kormányzat célja, hogy a szakmában dolgozók az elismerést munkakörülményeik javításában és keresetükben is érzékeljék.

A 2016-tól bevezetendő életpályamodellről elmondta: több bér jut majd azoknak, akik jobban képzettek, és régen az ágazatban dolgoznak. A cél az, hogy megújítsák a szolgáltatási rendszert, és rendet tegyenek ott, ahol torzulást látnak. Jeneiné Rubovszky Csilla, az idősek szociális alapszolgáltatásainak infokommunikációs fejlesztésért felelős miniszteri biztos bejelentette: új elemekkel bővül a százötvenöt önkormányzatnál futó idősügyi mintaprogram.

Reklám