Újabb fellépők névsorával rukkolt elő csütörtökön a Sziget Szervezőiroda: az augusztusi rendezvény ezúttal is a műfajok kavalkádját vonultatja fel az óbudai Hajógyári szigeten a Fesztiválkoztársaság egy hete alatt.
Az ország egyik legizgalmasabb fesztiválján való részvételét megerősítette többek között a brit Foals, a görög származású walesi dalszerző-énekesnő Marina Lambrini Diamandis a Marina and the Diamonds élén, de érkezik az Interpol, a hűvös eleganciájú, hol feszes, hol atmoszférikus, sötét tónusú gitárzenében utazó zenekar.

Érkezik egy belga neo-soul díva, Selah Sue is, a baltimore-i Future Islands ugyancsak megerősítette részvételét, akárcsak Foxes, illetve a szórakoztató punk rock egyik jeles képviselője, a német Beatsteaks.
A skandináv popzene MØ- val képviselteti magát Óbudán, az amszterdami Yellow Claw DJ-trió pedig vélhetően nemcsak a nyugat-európaiak érdeklődésére tarthat számot.
Egészen más világot képvisel a rendkívül tehetséges dalszerző-énekes, Dotan, aki hattagú kísérőzenekarával mutatja be gyönyörűen és színesen hangszerelt dalait az idei Sziget Fesztiválon. Ugyancsak halk szavú, az akusztikus, angolszász folkhagyományokból építkező amerikai énekes-dalszerző William Fitzsimmons is megmutatkozik, akárcsak az énekes-gitáros frontember hölgy, Lzzy Hale a Halestorm névre hallgató hard rock zenekara



